Главная / Козак / Одного разу в Карпатах

Одного разу в Карпатах

Длина маршрута: 750

Дней: 4

.В спекотні дні зібрались поїхати в Карпати. Чому ні, чотири дні вихідних. Вибрали для відпочинку м.Косів ,Івано-франківської області. На all-ukraine.com.ua  забронювали готель "Гуцулка Ксеня", про що потім ані трохи не пожаліли. Купили квитки Київ- Івано-Франківськ на поїзд і в дорогу.

В потязі було неймовірно жарко за бортом 32 С. Прибули на кінцеву станцію рано вранці 5.50 год. Поруч ЖД вокзалу розташована автостанція. Автобус до Косова відправлявся дуже зручно по часу 6.20 вже відправились. Порада одразу після поїзду відправлятись на автостанцію 3 хв пішком від вокзалу.

Поїздка автобусом не була така виснажлива, добиратись близько двох годин. На автостанції взяли таксі - Володя жовтий бус :) і пойхали на пошуки Гуцулки Ксені. Оскільки Володя знає все, то їхали до місця призначення рівно п’ять хвилин.

Готель розташований в тихому місці не далеко від центру. Привітні господарі Садиби зустріли і поселили в затишний номер . Вікна виходили на красиву рослиність. 
На перший день було заплановано багато. Після водних процедур , завітали на сніданок в центр Косава. Є декілька місць де можна смачно поїсти. Біля автостанції є базарчик де щоранку купували ягоди,фрукти. З автостанції поїхали в с. Соколівка де і почалось наше невелике сходження на Гірсьий хребет Сокільське. 
Оскільки давно колись вже були на цьому місці, приблизно розуміли як підійматись. Саме те що треба для початківця.  Було важко оскільки трохи звернули з шляху. Але ще декілька зусиль і ми на вершині. Полонина , гори, ліси..і декілька одиноких хатинок. Відчуття не передати. Смачний перекус , відпочинок. Назад спускались іншим більш пологим маршутом. 

Спустились до колиби, де можна поїсти смачних дерунів. Через дорогу від колиби в с. Соколівка протікає ріка Рибниця. Захотілось освіжитись. Вода така тепла. Глобальне потепління однозначно дає про себе знати. В невеликому водоспаді і Fish-SPA від місцевох рибок і масаж гірською стрімкою рікою.


Зайшли в гості до гуцулів. Відверті щирі люди. Сидиш біля старенької хатки, дивишся на ту красу і нехай мить зупиниться. Подякували за гостину і повернулись до готелю.  


Зранку другого дня відправились на фестиваль «Полонинське Літо»  в с. Ясенів, мальовничий населений пункт.  Дуже цікаво організатори підійшли до місця розташування фестивалю. Дика необжита людиною місцина. Від проїжджої частини і саме початку фестивалю потрібно підійматись трохи в гору. 

По дорозі гуцульські майстри і майстрині продають різний крам і смаколики. Ось ми вже і вийшли на полонину . Атмосфера свята. Зі сцени лунає колоритна музика, на великій територій полонини розважаються люди з різних куточків України і не тільки.

Поруч смериковий ліс. Поїли ягід, бринзи, шашлик, чарочку самогоночки. Танці під запальну музику. Вирішили довго не затримуватись щоб повернутись до Косова, бо трохи складнощі з транспортом. 

  


На третій день було трохи похмуро. В центрі міста знайшли Косівський Музей музей народного побуту Гуцульщини. Цікаві речі з побуту гуцулів можна оглянути. Після культурного збагачення вирішили піти до плеса - це по гуцульськи водойма. На виїзді з Косова є неймовірної краси скали де протікає ріка Рибниця. 

Особливо туристів небуло.  Знайшли затишне місце під березкою , яка зручно примостилась до скали. Вода така ж тепла, мяка.  Свіже повітря , шалені , неземні краєвиди.  День підходив до закінчення. 

  На зворотньому шляху купили м'ясо для приготування шашлику в місцевому супермаркеті. Нам порадили найкращий. Господар садиби люб’язно розпалив багаття і незабаром ми смакували результат його старань.


  


Четвертого дня прощались ми з Косовом. Відправились до Івано-Франківська. Там нам зустрічав літній приємний дощ. В місті відбувались святкування до дня Конституції.  Милі люди, тихі вулички. І ось наша поїздка підходила до кіця. Подавали потяг Івано-Франківськ – Київ. Смачна кава і ми в потязі. Було добре. 


Отзывы

Добавить отзыв

Чтобы добавить запись, Вам необходимо зарегистрироваться.


1-0 of 0

    Страницы:

    Добавить отзыв